خانه / جاهای دیدنی یونان / 10 جزیره برتر یونان

10 جزیره برتر یونان

 

جزایر یونان مثل بهشتی در دریای مدیترانه، با آب و هوای دلپذیر مدیترانه ای انتظار گردشگران تور یونان را می کشد.. آب های لاجوردی آرام، جزایر یونانی را احاطه کرده اند که در سراسر آن بنادر ماهیگیری فوق العاده و روستاهای تاریخی قرار دارد.. یونان کشوری ست با جاذبه های گردشگری متنوع مثل کلیساهای کوچک بیزانس، صومعه های قرون وسطی و بناهای تاریخی.. مناظر یونان به خاطر رنگ های زنده، بهترین سوژه برای عکاسی هستند.. سانتورینی به خاطر چشم انداز آتشفشانی، یکی از خیره کننده ترین جزایر یونان می باشد.. جزایر میکونوس و کورفو از بهترین تفریحگاه های ساحلی یونان هستند.. جزیره های باستانی رودس و کرت با جاذبه های فرهنگی، و جزایر ناکسوس و ساموس از شگفتی های طبیعی یونان به شمار می روند..10 جزیره برتر یونان را در اینجا معرفی میکنیم:

 

1.مناظر خیره کننده جزیره سانتورینی

جزیره سانتورینی یونان
جزیره سانتورینی یونان

از آنجایی که سانتورینی”Santorini” در 4000 سال پیش توسط یک فوران ناگهانی آتشفشانی بوجود آمد، از آن به عنوان جزیره افسانه ای آتلانتیس یاد می کنند.. مهیج ترین راه برای رفتن به سانتورینی، قایق سواری ست و بعد با قاطر یا اتوبوس به روستاهای فیرا و اویا بروید..

روستای اویا، قطعه ای از بهشت در دریای اژه، چسبیده به لبه آتشفشان است.. هر گوشه از اویا شبیه کارت پستال هاست.. حانه های مکعبی سفید، کلیساها با گنبدهای آبی، خیابان های سنگفرش شده پیچ در پیچ..

فیرا، پایتخت سانتورینی به موزه ماقبل تاریخ ترا می نازد که یافته های باستانی آکروتیری را به نمایش می گذارد.. مکان باستانی آکروتیری از دیگر جاذبه های فیرا به شمار می رود.. روستای آرام ایمرویگلی نیز در نزدیکی فیرا با گلهای کاغذی زیبا پوشیده شده.. ساحل کاماری و بندر زیبا و قدیمی آمودی از دیگر جاذبه های سانتورینی می باشند..

2.جزیره پر جنب و جوش میکونوس

جزیره میکونوس در یونان
جزیره میکونوس در یونان

گردشگران زیادی به خاطر آب و هوای خوب میکونوس”Mykonos”، از ماه جولای تا اکتبر به اینجا سفر می کنند.. ساحل پارادایس، سوپر پارادایس و الیا از سواحل زیبای جزیره میکونوس به شمار می روند..

برترین جاذبه گردشگری این جزیره، شهر تاریخی میکونوس با خیابانهای خلوت، کوچه های سنگفرش و خانه های مکعبی سفید می باشد.. کلیسای پاناگیا پاراپورتیانی، کافه های کنار خیابان و ونیز کوچک میکونوس را از دست ندهید..

در تور جزیره دلوس ثبت نام کنید و از میکونوس با قایق به آنجا بروید.. دلوس یکی از مکانهای باستانی مهم یونان، در گذشته مرکز اقتصادی و معنوی، جزیره ای مقدس و بر اساس افسانه ها، زادگاه خدایان دوقلو آپول و آرتمیس بوده..

3.جزیره فرهنگی کرت، بزرگترین جزیره یونان

جزیره کرت یونان
جزیره کرت یونان

تمدن مینوان در قرن بیستم قبل از میلاد در اینجا رونق گرفت.. شهر تاریخی چانیا، میراث غنی و متنوع جزیره کرت”Crete” را دارد.. محله یهودیان در جنوب شرقی شهر قدیمی کرت، و محله سابق ترک ها در منطقه اسپلانتزیا که تنها کلیسای مسیحی در دوران عثمانی در آن قرار دارد..

هراکلیون، بزرگترین شهر کرت، که قدمتش به قرن 9 بازمی گردد و تاثیراتی از تمدن عرب، عثمانی و ونیزی ها دارد.. کلیسای سنت مارک، آبشار موروسینی، کلیسای آگیوس مارکوس و صومعه آگیوس پتروس و پاولوس از جاذبه های کرت هستند.. در 5 کیلومتری جنوب شرقی هراکلیون، کاخ کنوسوس وجود دارد..

باغ های خرما، موز، پرتقال و زیتون در کرت تاثیر زیادی بر غذاهای خوشمزه این جزیره دارند.. پیاده روی در پارک ملی کوه های سفید (لفکا اوری) از بهترین تفریحات کرت می باشد..

4.ویرانه های باستانی جزیره رودس

جزیره رودس یونان
جزیره رودس یونان

رودس “Rhodes” معروف به “جزیره گل های رز” می باشد و شهرهای تاریخی جذاب، ویرانه های باستانی دیدنی و سواحل حیرت انگیزی دارد.. در بندر رودس ، کلوسوس باشکوه رودس (یکی از 7 شگفتی دنیای باستان) دیده می شود که مجسمه خدای هلیوس در آنجاست..

روستای ساحلی زیبای لیندوس با وجود قلعه باستانی، کلیسای پانیا و آکروپلیس ارزش بازدید را دارد.. در آکروپلیس معبد آتنا لیندیا قرار دارد..

جزیره سیمی تا کرت با کشتی یکی ساعت فاصله دارد.. سیمی به خاطر طبیعت آرام و شهر قدیمی چوره معروف است.. رودس همچنین با کشتی به جزیره کوس یونان، جزیره پاتموس، سانتورینی، و میکونوس راه دارد.. از آنجایی که رودس در 18 کیلومتری آسیای صیر می باشد، دسترسی به شهرهای ساحلی بدروم و مارماریس ترکیه، به مصر، قبرس و حیفا در اسرائیل امکان پذیر است..

5.جزیره کورفو

جزیره کورفو در یونان
جزیره کورفو در یونان

کاووس معروف ترین ساحل کورفو”Corfu” می باشد.. ایسوس هم یک ساحل شنی با ورزشهای آبی می باشد.. ساحل سیداری یک مرکز تفریحی امن خانوادگی و ساحل یپسوس با امکانات رفاهی فوق العاده از جاذبه های کورفو می باشد..

6.ناکسوس: مناظر طبیعی، روستاهای کوهستانی و سواحل بی نظیر

جزیره ناکسوس یونان
جزیره ناکسوس یونان

ناکسوس “Naxos” بزرگترین و سرسبزترین جزیره کیکلادز، و هورا یک بندر دریایی رنگارنگ با خانه های مکعبی سفید سیکلادیک، عمارت های ونیزی، کلیساهای کاتولیک، و یک قلعه قدیمی، پایتخت ناکسوس می باشد.. آپراتوس یک شهر رویایی کوچک، کلیسای تاریخی پانیا دروسیانی، روستای فیلوتی با کلیسای پانیا پاراپورتیانی از جاذبه های ناکسوس هستند..

7.جزیره ساموس

جزیره ساموس یونان
جزیره ساموس یونان

جزیره سرسبز ساموس” Sámos” زادگاه افسانه ای خدای هرا، که در آن صومعه هرایون وجود دارد.. کوه کرکیس مکانی فوق العاده برای پیاده روی در ساموس می باشد.. ساحل ماراتوکامپوس، کریسی آموس، پسیلی آموس از بهترین سواحل جزیره ساموس به شمار می روند..

8.دیدنی های مقدس جزیره پاتموس

جزیره پاتموس یونان
جزیره پاتموس یونان

پاتموس”Patmos” معروف به “بیت المقدس دریای اژه” که رومیان باستان از آن به عنوان محل تبعید استفاده می کردند.. صومعه مقدس آپوکالیپس، داخل غاری مقدس ساخته شد.. در شهر پاتموس هم صومعه سنت جان قرار دارد..

9.جزیره پاروس: مناظر شگفت انگیز و روستاهای جذاب

 جزیره پاروس در یونان
جزیره پاروس در یونان

پاروس” Paros” در قلب کیکلادز، که پاریکیا پایتخت آن می باشد.. روستاهای پاروس شامل “نائوسا، یک شهر بندری”، “لفکس با مناظر سرسبز” ، “روستای قرون وسطی مارپیسا در نزدیکی ساحلی لویاراس و ساحل پیسو لیوادی” می شود..

10.جزیره دورافتاده و رمانتیک فولگاندروس

جزیره فولگاندرس در یونان
جزیره فولگاندرس در یونان

جزیره بکر فولگاندرس “Folégandros ” بین میلوس و سانتورینی قرار دارد.. یک جزیره رمانتیک با زیبایی های طبیعی.. از اینجا با کشتی به جزیره لوس بروید.. بر اساس داستانهای باستانی، مادر هومر اهل لوس بوده و خود هومر هم در آنجا دفن شده.. از فولگاندرس میتوانید به جزیره کوچک سیکینوس بروید که مناظر فوق العاده ای دارد..

 

درباره ی vafadar

مطلب پیشنهادی

قلعه پالامیدی در نافپلیو

  قلعه پالامیدی در نافپلیو، منطقه پلوپونز در جنوب یونان،یکی از جاذبه های تاریخی یونان …

چرا ما را انتخاب کنید ؟

توصیه های ما برای سفر به یونان

خدمات ما در یونان

درباره ما بشتر بدانید

سفر به یونان را با ما تجربه کنید . با پنج سال تجربه و دفتر پشتیبانی در تهران .
  • پشنهادت خوبی با توجه سلیقه شما برای هتل داریم هم قیمت هم کیفیت
  • بهترین افر پروازی را با تنوع ممکن به شما پیشنهاد می دهیم
  • در تهران و یونان به شما خدمات پشتیبانی ارائه می نماییم
  • مسافرانمان را بدون هیچ هزینه اضافه بیمه می نماییم
  • و....

ما برای تعطیلات ویژه تابستان شما عزیزان پیشنهادات خوبی داریم

با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا

  • با توجه هدف شما از سفر: تفریحی ، تفریحی خرید ،سیاحتی و…
  • • با توجه به وضعیت شما : خانواده،مجردی ،ماه عسل و…
  • • با توجه به مقدار بودجه شما :لوکس ،کم هزینه ، متوسط و …
  • • با توجه به بازار تورهای تابستانی: افری ،تور های خلوت ،تور های هیجان انگیز و…
  • • و…

بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید ، با کمال افتخار در خدمت شما هستیم

تلفن تماس  ۴۳ ۴۱ ۶۷ ۴۳ ۰۲۱

تماس با ما : 021 43 67 41 43  
سعادت سیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *